Kto najlepiej szkoli z BHP w Warszawie

Materiał informacyjny Tarbonus
BHP to temat, którym interesujemy się coraz chętniej. Pracownicy zwykle kojarzą bezpieczeństwo i higienę pracy głównie z obowiązkowymi szkoleniami. Najczęściej mowa jest o przestrzeganiu podczas pracy wyznaczonych zasad bezpieczeństwa, specjalistycznych szkoleniach odnoszących się do tej dziedziny, ale również o przepisach prawnych. O ile jednak powyższe aspekty mają wiele wspólnego z bezpieczeństwem i higieną pracy, nie są jedynymi pojęciami kryjącymi się pod skrótem BHP.

Czym zatem w szerszym rozumieniu są bezpieczeństwo i higiena pracy? Do kogo najlepiej zwrócić się o organizację szkolenia BHP w swojej firmie? Spieszymy z odpowiedzią.

Jak należy rozumieć pojęcie „bezpieczeństwo i higiena pracy”

BHP w najprostszych słowach to uniwersalny kodeks wytycznych dotyczących przeciwdziałania wszelkim niepożądanym incydentom na stanowisku pracy. Należy przede wszystkim brać pod uwagę ryzyko występowania wypadków zagrażających zdrowiu lub życiu w określonej przestrzeni. Ponadto BHP jest również pojęciem odnoszącym się do dziedziny kursów szkoleniowo-technicznych. Podczas takich kursów spory nacisk kładzie się na edukację podwładnych pod względem prawidłowego zachowania podczas wykonywania pracy. Co wielu może zaskoczyć, wiedza taka uzupełniona jest także o zagadnienia obejmujące funkcjonowanie przedsiębiorstw w strefie publicznej.

Co również warto wiedzieć, każda firma oraz osoba prywatna podejmująca się czynności powiązanych z zasadami BHP powinna o tym fakcie powiadomić odpowiednie organizacje, które specjalizują się w realizacji tego typu procesów. Spółki takie przede wszystkim zajmują się regulowaniem warunków pracy we wszelkich placówkach tak, aby były one zgodne z przepisami. W razie zapotrzebowania oferowane są również szkolenia kadry pracowniczej, które uzupełnią potencjalne braki w wiedzy. Za pomocą tych działań w wielu miejscach dochodzi do znaczącej poprawy bezpieczeństwa oraz do wzrostu efektywności wykonywanej pracy. Często można też uniknąć kar za nieprzestrzeganie pewnych zasad, o których istnieniu mogliśmy przedtem nie wiedzieć.

Dlaczego Warszawa to dobre miejsce na kurs BHP

Warszawa jako stolica jest również miastem największych innowacji w całym kraju. Co za tym idzie, miejsce to oferuje także najwyższej jakości usługi adekwatne do potrzeb klienta. Wiele firm znajdujących się właśnie w Warszawie może pochwalić się imponującym doświadczeniem w realizacji specjalistycznych zleceń. Do takich firm należy również Tarbonus, szczycący się największą w Polsce ofertą usług dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. Przedsiębiorstwo przyjmuje także zlecenia indywidualne, których reszta konkurencji może nie chcieć się wcale podjąć, o czym łatwo przekonacie się, odwiedzając jego stronę internetową.

Kursy zawodowe oraz szkolenia BHP

Zazwyczaj większość szkoleń tego rodzaju skupia się w pierwszej kolejności na wypracowaniu umiejętności udzielania przez pracowników pierwszej pomocy. Sprawdza się również wtedy znajomość pojęć BHP i w razie potrzeby ją poszerza. Przykładowo, można omawiać postępowanie w razie awarii sprzętu lub wybuchu pożaru. Są to zagadnienia szczególnie ważne, gdyż od nich zależą zdrowie lub nawet życie innych osób. Konieczna jest również znajomość konkretnych przepisów prawnych, dotyczących też konsekwencji ich nieprzestrzegania przez pracownika, co może przełożyć się na późniejsze kary finansowe tak dla niego, jak i dla zatrudniającej go firmy.

Ze względu na zróżnicowanie ośrodków przeprowadzających takie kursy, pozostałe aspekty materiału do przyswojenia mogą się nieco różnić. Niemniej muszą one nawiązywać do jednakowych źródeł informacji oraz żelaznych zagadnień BHP.

Jak często trzeba przeprowadzać szkolenia BHP

Za samą czynność przeprowadzenia kursów szkoleniowych odpowiada pracodawca, a w jego interesie jest, aby odbywały się zgodnie z przepisami. Nowo zatrudniony musi przejść kurs znajomości BHP już w pierwszym dniu pracy. Późniejsze szkolenia są zazwyczaj przeprowadzane po upływie roku, niemniej czas ten podlega pewnym zależnościom. Pracownicy fizyczni i kontrolerzy produkcji są zobowiązani odbyć ponowny kurs po trzech latach. Inżynierowie, kadra kierownicza, pracownicy techniczni oraz specjaliści do spraw BHP – po czterech latach. Kadra administracyjna oraz pracownicy biurowi muszą przystąpić do takiego kursu dopiero po sześciu latach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na grodziskmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto